فهرست بستن

کی وقت رشد بیتکوین می شود؟

پس از ماهها ریزش، قیمت بیتکوین به جایی رسیده است که بیشتر افراد فعال در زمینه رمزارزها انتظار دارند که قیمت آن تا 12000 دلار افت کند، اما نمیتوان گفت که این نظر غالب بر بازار است.

اینکه کی قرار است خرس های فروشنده دست از سر این بازار بکشند و بیتکوین به روزهای درخشان خود برگردد، پرسش پرتکراری است که این روزها از ما می شود.در این مقاله به سه عامل اصلی ای که زمینه ساز رشد دوباره قیمت بیتکوین هستند اشاره کرده و شرایط کنونی بازار رمزارزها را به طور خلاصه بررسی می کنیم.

به گفته دیوید پوئل ” از تحلیلگران سرشناس حوزه رمزارزها ” در حال حاضر دو پدیده لازم برای رشد قیمت بیتکوین در بلاکچین دیده می شود.پدیده اول مربوط به هولدرهای بلند مدت است که باوجود ریزش 70 درصدی بیتکوین نسبت به بالاترین سقفی که تشکیل داده، حاضر به فروش دارایی خود نیستند.

و پدیده دوم مربوط به هولدرهای کوتاه مدت می شود که با ریزش های اخیر دچار زیان های سنگینی شده اند. احتمال اینکه این دسته از سرمایه گذاران تاکنون از بازار خارج شده باشند، بالاست.

پوئل معتقد است دیده شدن سومین عامل نیز لازم است تا بیتکوین رشد خود را از سر بگیرد که همان افزایش فعالیت شبکه است.افزایش فعالیت شبکه یا سختی شبکه به فعالیت ماینرها در شبکه بستگی دارد که هر چه فعالیت ماینرها بیشتر باشد، یافتن هش مناسب برای هر بلاک دشوارتر می شود.

پس سه عامل مهم برای رشد قیمت شامل 1- حفظ سرمایه توسط سرمایه گذار بلندمدت 2- زیان های سنگین توسط سرمایه گذاران کوتاه مدت و فروش توسط آنها و 3- افزایش فعالیت شبکه، می شود.

آیا پس از هاوینگ 2024 بیتکوین همانند چرخه های نصف شدن قبلی رشد خواهد کرد؟

توییتر Dilution-proof از طرفداران سرسخت این نظریه است که بیتکوین چرخه های حرکتی خود را تکرار می کند.

براساس نموداری که در بالا می بینید بیتکوین با اندکی تغییر چرخه نوسانات خود را تکرار می کند. تکرار اتفاقات از لحاظ زمانی نظم خاصی را دنبال می کند، اما ممکن است گاهی روند تغییر قیمت شدیدتر یا ضعیف تر از چیزی باشد که انتظارش را داریم.

جمع بندی

بیتکوین بعنوان یک ارز نوظهور برای از سرگیری روند صعودی جدید نیاز به یک سری پیش زمینه ها دارد که شامل نگهداری بیتکوین توسط سرمایه گذاران بلندمدت، فروش توسط سرمایه گذاران کوتاه مدت و افزایش سختی شبکه است.

برای زیرنظر داشتن سختی شبکه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *